Jen před pár dny jsme se dočkali oficiálního představení modelu Oppo Reno 2, ale čínský výrobce pak obratem překvapil hovory o dalším vlajkovém modelu na cestě z této série. Tím by mělo být Oppo Reno Ace a podle tiskového mluvčího firmy se ho dočkáme dokonce hned v průběhu října. Dnes se do konverzace vložil i vice-prezident Oppo, pan Shen Yiren, který opět lehce poodhalil co od tohoto nového telefonu můžeme očekávat. A jedním z hlavních taháků bude nová generace nabíjení Super VOOC.

Oppo Reno Ace se podle jeho slov bude moci hlavně pochlubit parádním displejem s obnovovací frekvencí 90 Hz a na samotné špičce mobilního vývoje bude i ohledně použité technologie rychlo-nabíjení. Telefon totiž dostane do vínku včera oznámené ďábelsky rychlé nabíjení Super VOOC, které zvládne až 65W. Ve spojitosti s údajně plánovanou 4000 mAh kapacitou baterie budete dobíjet opravdu jen chvíli. Reno Ace sice vypadá jako high-end produkt, ale je možné, že se Oppo rozhodne ho vybavit některým z nových procesorů řady Snapdragon 700 s integrovaným 5G modemem.

Ale zpět k rychlo-nabíjení Super VOOC. Oppo má s touto technologií mnohaleté zkušenosti a u první generace se jednalo o první rychlo-nabíjení s nízkou voltáží a vysokým proudem na trhu. První generace zvládla tehdy fantastických 20W a firma se chlubila sloganem „nabíjejte 5 minut a mluvte dvě hodiny“. Minulý rok se pak u modelu Find X poprvé objevilo 50W Super VOOC, které zvládlo dobít 3400 mAh baterii telefonu jen za 35 minut. Nu a nové 65W varianta bude ještě rychlejší, takže se opravdu máme na co těšit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.