Příštích pár týdnů se opravdu máme na co těšit, protože bychom se měli dočkat odhalení hned několika zajímavých modelů vlajkových lodí. Mezi nimi se určitě bude vyjímat „půl-generační“ OnePlus 7T a 7T Pro, která sice nebudou revoluční, ale fandové je určitě ocení. A dnes jsme se dočkali masivního úniku informací zprostředkovaného známým twitterovým účtem Onleaks, takže se jim dá z velké části věřit. Samozřejmě nic není definitivní, ale s velkou pravděpodobností jde opravdu o velmi věrohodná tvrzení.

Tak se do souhrnu těch nejdůležitějších specifikací pojďme na chvíli ponořit. OnePlus 7T dostane 6,55-palcový Fluid AMOLED displej s rozlišením 2400 x 1080 pixelů, integrovanou čtečkou otisků prstů a hlavně 90 HZ a podporou HDR10+. Uvnitř pak najdeme Snapdragon 855+, 8 GB RAM a 128 GB nebo 256 GB vnitřní paměti. Zadní fotoaparát bude trojitý s hlavním 48 Mpix senzorem (f/1.6) doplněným o 12 Mpix telefoto čočku (f/2.2) s 2x zoomem a ultra-wide 16 Mpix snímač se 120° záběrem. Selfie kamerka pak bude 16 Mpix (f/2.0) s EIS. Baterie bude mít kapacitu 3800 mAh a bude podporovat nový WARP Charge 30T, který je údajně až o 20% rychlejší než u OnePlus 7 Pro. Systémem pak bude OxygenOS založený už na novém Androidu 10.

Základní OnePlus 7T se tentokrát od 7T Pro nebude příliš lišit a rozdíly tak budou spíše kosmetické. Vybavenější model totiž dostane větší displej s úhlopříčkou 6,65-palce a rozlišením 3100 x 1440 pixelů, větší baterii s kapacitou 4085 mAh a také rozdílný telefoto senzor s 8 Mpix (f/2.4) a 3x zoomem. I když u toho posledního si o tom dovolím pochybovat, protože i když je zoom větší, tak moc nedává smysl užití horšího senzoru v porovnání se základní verzí. Takže možná bude vše naopak, uvidíme.

Původně se předpokládalo, že oba telefony spatří světlo světa už 26. září, ale podle informací z Onleaks k oficiálnímu představení dojde až 10. října s dostupností telefonů od 15. října. O konkrétních cenách zatím nemáme tušení a můžeme jen doufat, že se opět nedočkají nemilého nárůstu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.