Telefony s ohebným displejem opravdu nemají na růžích ustláno a i revoluční design s sebou nese celou řadu porodních bolestí. Ze všech výrobců se zatím k reálné produkci dostali jen Samsung s Huawei, protože Xiaomi je stále ve fázi testovacích prototypů. Ale i pro dvojici gigantů zdaleka nešlo o bezproblémovou jízdu a oba kusy se dočkaly mnoha odkladů. Podle všeho už Samsung veškeré problém vyřešil a telefon je tak připraven, ale možná se schyluje k dalšímu odkladu pro konkurenční Huawei Mate X.

Podle zákulisních informací totiž čínská firma BOE plánuje redukci výroby některých displejů z důvodu nedostatečné produkce ohebných OLED displejů a stagnující poptávce na trhu. To by mohlo pro Huawei Mate X znamenat další problémy, protože BOE se měl stát výhradním dodavatel právě pro tento model. Samozřejmě nejde o oficiální a finální informace, protože BOE momentálně také testují nové výrobní linky a může se jednat jen o dočasné výpadky. Každopádně poptávka po ohebných displejích v poslední době opravdu výrazně klesla a po všech problémech se ostatně ani není čemu divit.

I kdyby se ohebný Huawei Mate X dostal na trh bez dalších zpoždění, tak se bude s největší pravděpodobností jednat o extrémně drahý kousek, který bude navíc k mání v limitovaných kusech. Celý koncept ohebných telefonů je stále ještě dost na vodě, protože neprošel neúprosným kolečkem zákaznického testování. Mnoho na papíře skvěle vypadajících produktů už zkrachovalo jen proto, že v reálném užití zákazník nepotvrdil předpoklady o šikovnosti tohoto řešení. Co si o ohebných telefonech myslíte Vy ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.