Nedávno vydané Redmi Note 8 Pro je ze strany Xiaomi poměrně odvážným krokem, protože se odhodlali dát šanci novému hernímu procesoru od Mediateku v podobě čipu G90T. Mediatek se mezi fanoušky netěší bůhvíjaké pověsti a často trpí až nezaslouženou špatnou reputací. Xiaomi se tak pokusí tuto pověst vylepšit a přesvědčit veřejnost, že moderní Mediateky se alespoň na úrovni střední třídy mohou rovnat s konkurencí a není třeba z nich mít strach. K tomu napomůže i vstřícný krok spojený s uvolněním zdrojových kódů kernelu právě pro Note 8 Pro.

Tím se podařilo vyřešit jednu z hlavních výtek proti procesorům Mediateku z minulosti, protože bez kompletní dokumentace je skoro nemožné se pokoušet o výrobu fanouškovských ROM a recovery. Komunita modderů je velmi důležitou součástí vesmíru pod hlavičkou Xiaomi a tak podobný krok dává smysl. Se zdrojovými kódy kernelu v ruce tak určitě celá řada šikulů započne práce na Custom ROM pro Note 8 Pro a do budoucna zjednoduší adaptaci na další telefony s Mediatekem G90T. Samozřejmě většina uživatelů bude zcela spokojena s předinstalovaným firemním MIUI bez modifikací, ale možnost volby je právě pro mnoho nadšenců velmi důležitá.

Prozatím sice podle posledních zpráv nejsou kernelové zdrojové kódy ještě zcela kompletní a chybí například firmware k dotykovému displeji, ale není extra důvod k obavám. Xiaomi totiž ještě oficiálně uvolnění kódů neohlásili, takže je velká pravděpodobnost, že se jedná jen o malý zásek na trase a brzy se dočkáme i chybějících dat. Co říkáte na Redmi Note 8 Pro s Mediatekem G90T vy ? Měli byste obavy si ho pořídit vzhledem k minulé špatné pověsti firmy ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.