Telefon Xiaomi Mi 9 Lite je na čínském trhu známý jako Xiaomi Mi CC9. Ten byl uveden zároveň s modelem Xiaomi Mi CC9e a aby o tyto dva telefony nebyly ochuzeny ani trhy globální, vydal se CC9e o letošních prázdninách mimo Čínu jako Xiaomi Mi A3 s Android One. Nyní je tu čas pro globální verzi druhého „cécéčka“. Čekání na mezinárodní verzi CC9 trvalo poněkud déle, ale nyní můžeme prohlásit, že bude uveden 16. září ve Španělsku.

Xiaomi Mi 9 Lite má za sebou všechny potřebné certifikace pro uvedení na globální trhy, takže není třeba otálet. Navíc jasné info o tom, kdy a kde bude telefon uveden přináší na svém twitterovém účtu tipař s nickem Xiaomishka, na kterého se dá relativně spolehnout. je také pravděpodobné, nikoli však potvrzené, že po představovačce ve Španělsku se začne prodávat i v dalších evropských zemích. Kdy se tak stane zatím není známo.

Bude mít tedy globální verze Xiaomi CC9, jen jinak pojmenovaná, stejné parametry jako ta čínská? Ano je to velmi pravděpodobné. Alespoň nějaké zásadní změny tipař neavizuje. Každopádně nebude na škodu si lehce zopakovat, co můžeme od Mi 9 Lite čekat. Hlavním tahákem je určitě foto výbava. Konkrétně přední 32 MPix kamera a zadní trojitý fotoaparát s primárním 48 MPix senzorem. K dalšímu patří 6,39 palcový Super AMOLED displej s rozlišením FullHD+. Dále je to procesor Snapdragon 710 s 6 GB RAM a 64/128 GB interního úložiště. Zajímavý je i snímač otisků v displeji, NFC a nebo 4030 mAh baterie s podporou 18 W nabíjení. Za jaký peníz se bude Mi 9 Lite v Evropě prodávat není známo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.