Všech spěje mílovými kroky k přestavovačce telefonu Vivo Nex 3 a jeho 5G verze. Už podle předchozích avíz víme, že hlavním rysem bude to, čemu výrobce říká „vodopádový“ displej. Přeloženo do běžného jazyka jde o extrémně zakřivené boční hrany, které v podstatě úplně eliminují boční rámečky. Subtilní je také horní rámek a brada. A samozřejmě nad displejem není žádný výřez, takže se užitná plocha obrazovky dostane až na skvělých 99,6%.

To, že obrazovka bude skutečně bez mála stoprocentně využita by mohly dokázat i fotky, které se objevily na čínském Weibo. Podle produktového manažéra značky, pana Li Xianga, jde skutečně o průkopnický počin v rámci poměru displeje vůči tělu. A přiznejme si, nevypadá to vůbec špatně, je však otázkou, jak vše bude fungovat při běžném používání.

Na reálných fotkách by měla být verze Vivo Nex 3, která má podporu 4G sítí a číslo modelu je V1923A. Horní a spodní rámek má stejnou tloušťku a zadní panel je skleněný. Modul zadního fotoaparátu je kruhový a jak bylo dříve uvedeno, je inspirován ciferníkem klasických mechanických hodinek. Pod modulem kamery je uložen LED blesk. Z fotek je také patrno, že přední duální kamera je vysunovací a je orientována přesně na střed horní hrany. Design i parametry vypadají skutečně dobře, ale jak na tom bude telefon s cenami? Na to si patrně budeme muset počkat až do 16. září/septembra, kdy bude telefon oficiálně představen.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.