Vydání nejlevnějšího kousku nové generace telefonů značky Redmi je už opravdu na spadnutí a po projití čínským certifikačním procesem TENAA se dnes Redmi 8A objevil i na dalším z úřadů. Konkrétně na stránkách ministerstva průmyslu a informačních technologií (MIIT) a na rozdíl od včerejších informací se tentokrát nešetřilo ani konkrétními parametry. takže můžeme k již publikovaným obrázkům přiřadit skoro kompletní specifikace tohoto super levného telefonu.

Redmi 8A se nám představilo pod kódovým označením M1908C3KE a podle všeho bude dostupné hned v osmi barevných variantách – černé, červené, růžové, bílé, zelené, modré, fialové a šedé. Rozměry telefonu pak budou 156.3×75.4×9.4 mm a váha 188 g. Oproti minulé generaci už nepůjde o tak kompaktní model, protože bude mít 6,217-palcovou úhlopříčku s kapkovitým vykousnutím a HD+ rozlišením 1520 x 720 pixelů.

 

Uvnitř pak najdeme blíže nespecifikovaný procesor s jádry na 2 GHz, výběr ze 2 GB / 3 GB / 4 GB RAM a 16 GB / 32GB / 64 GB vnitřního úložiště. Hlavní fotoaparát bude mít samostatný 12 Mpix senzor s LED bleskem a selfie kamerka bude s 8 Mpix rozlišením. Zbývá už jen doplnit kapacitu baterie, která má být nadstandardních 5000 mAh. Cenu Redmi 8A zatím neznáme, ale odhadujeme opět něco kolem stovky dolarů jako v případě minulé generace. Oficiálně bude telefon představen velmi záhy, certifikace jsou hotové a není tak na co čekat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.