Po vlajkové lodi Meizu 16S Pro chystá výrobce další přístroj z „šestnáctkové“ řady. Jeho obchodní název je zatím velkým tajemstvím, ale někteří z čínských tipařů si myslí, že by mělo jít o model Meizu 16T. Přistroje je však zatím znám jen pod kódovým označením Meizu M928Q, se kterým také prošel několika certifikacemi. První z nich dostal v Tenaa, kde byly uvedeny také jeho hlavní parametry. Druhou certifikací je 3C, kde jsme se zase z výpisu mohli dozvědět, že bude mít podporu rychlého 18 W nabíjení.

Co o Meizu M928Q tedy říkají Tenaa certifikátoři? Z výpisu plyne, že přístroj bude mít rozměry 159,63×78,2×8,3 mm při hmotnosti 183 gramy. Úhlopříčka displeje není známá, ale rozlišení by mělo být 2232×1080 pixelů. Ani přesný typ procesoru nebyl specifikován, ale jeho maximální takt by měl být 2,84 GHz. Lze odhadovat, že použitým čipsetem by mohl být Snapdragon 855. Velikost operační paměti bude 6 GB a úložný prostor dostane 128 GB. Baterie má kapacitu 4400 mAh a operačním systémem je Android Pie. Snímač otisků na zadním panelu chybí, je tedy možné, že bude integrován v displeji.

Ve foto výbavě najdeme zadní trojitý fotoaparát. Tvoří jej snímače s rozlišením 12 MPix, 8 MPix a 5 MPix. Přední selfie kamera má 16 Mpix. Přístroj bude nabízen ve třech barevných variantách, a to v modro-černé, zelené a oranžovo-červené. Díky tomu, že vše potřebné pro uvedení na trh má telefon už v kapse, můžeme čekat jeho brzké představení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.