Představení telefonů letošní řady Huawei Mate 30 je naplánováno na 19. září/spetembra do německého Mnichova. Měly by být představeny modely Mate 30 a Huawei Mate 30 Pro. Sice o nich už víme téměř vše, včetně toho, že budou mít Android 10 ochuzený o služby a aplikace Google. A aby se potvrdily parametry Pro verze, vydal na svém twitterovém účtu čínský tipař Teme kompletní list specifikací.

Pokud se vám nechce pročítat celý specifikační list, hlavní parametry teď v rychlosti shrneme. Takže Huawei Mate 30 Pro bude mít AMOLED displej s úhlopříčkou 6,6 nebo 6,8 palce. Rozlišení by mělo být 2400×1176 pixelů. Hrany by měly být extrémně zakřiveny. 3D rozpoznávání obličeje by mělo být vylepšeno a senzory by měly být schopny měřit také srdeční frekvenci. Snímač otisků bude integrován do displeje. Je již jasné, že na postu procesoru najdeme Kirin 990 s podporou 5G. V rámci pamětí by tu mělo být 8/12 GB RAM a 128/512 GB interního úložiště.

Baterie by měla mít kapacitu 4500 mAh a bude mít také podporu rychlého 40 W nabíjení a bezdrátové nabíjení s výkonem 27 W. Hlavním tahákem telefonu bude určitě jeho foto výbava. Zadní fotoaparát má čtyři snímače. Podle tipaře by měl mít primární senzor Sony IMX600 rozlišení 40 MPix. Sekundární širokoúhlý objektiv má také 40 MPix. Třetí 8 MPix snímač funguje jako teleobjektiv s trojnásobným optickým zoomem a čtvrtý snímač je ToF. Hlavní specifikace tedy vypadají výborně, ovšem zda budou i bez služeb a aplikací Google schopny utáhnout prodejnost telefonu je do jisté míry otázka.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.