Jeden z největších konkurentů Google, společnost Apple, představila své novinkové telefony řady iPhone 11. A možná právě z tohoto důvodu se doslova roztrhl pytel s informacemi o chystaných přístrojích letošní série Google Pixel 4. Jejich představení by mělo proběhnout někdy v příštím měsíci, ale už dnes se můžeme mrknout na hands-on video. Pohyblivé obrázky pochází z dílny vietnamského youtubera. Ve Vietnamu se údajně už model Pixel 4 prodává, a to za více než 1000 dolarů. Tuto informaci ale nelze ověřit.

A právě hands-on video ukazuje vše, co můžeme od Google Pixel 4 očekávat. Je sice ve vietnamštině, které zřejmě většina našinců nerozumí, ale je natolik vizuálně srozumitelné, že není třeba českého překladu. V rámci designu zde vidíme bílou barevnou variantu, přičemž rámy jsou černé. Ale ať už si vyberete jakoukoli barevnou variantu, včetně oranžové, u všech zůstávají černé rámy. Ovšem vzhled telefonu není až tak podstatný. Podstatné jsou nové funkce, které youtuber ukazuje.

Ve videu je především potvrzena 90 Hz obnovovací frekvence displeje s možností výběru zobrazení v sekci Nastavení. V rámci uživatelského rozhraní jsou přidány nové styly a tapety a také Tmavý režim. Upravit lze barvu písma, tvary ikon a další. Přidána je i funkce Smart Stay, která by měla udržet telefon rozsvícený, pokud se díváte na displej. Nová je i funkce Ambient EQ pro nastavení vyvážení bílé podle aktuálních světelných podmínek. Také aplikace Fotoaparát dostala nové rozhraní. Podle youtubera má Pixel 4 5,7 palcový displej. Chybí snímač otisků prstů, který výrobce nahradil biometrickým skenováním obličeje. Předpokládáme, že do vydání nových Pixelů se dozvíme další podrobnosti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.