Přestože byl loňský model Xiaomi Mi Mix 3 uveden až na konci října/októbra, letošní představovačka následovníka Xiaomi Mi Mix 4 by se mohla uskutečnit už 24. září/septembra. A pokud zdroje, které pravidelně odhalují informace o tomto chystaném přístroji nelžou, máme se skutečně na co těšit. Někteří z tipařů, a to hlavně těch čínských, hovoří o tom, že displej bude mít obnovovací frekvenci 90 Hz. To by skutečně mohla být pravda. Další zas mluví o „vodopádové“ obrazovce, tedy obrazovce s extrémním zakřivením hran.

Jistě i to by mohla být pravda, ale prvním telefonem s takovým displejem by měl být Vivo Nex 3. Je tedy málo pravděpodobné, že se Xiaomi na něco podobného chystá u modelu Xiaomi Mi Mix 4. A pokud bychom měli věřit dalšímu z „úniků“, tak je to téměř vyloučeno. Na svém twitterovém účtu tipař Ice Universe, který je poměrně důvěryhodný, zveřejnil reálné fotky tvrzeného skla. A to by prý mělo být použito právě u Mi Mix 4. Už letmým pohledem lze zjistit dvě věci. Především tu, že displej nebude mít žádný výřez a dokonce ani „díru“. Je patrné také to, že sklo má sice výraznější zakřivení, ale je spíš podobné tomu, jaké má Samsung Galaxy Note 9.

Pokud tedy v displeji není výřez je možné, že bude mít vysunovací přední kameru, ale těžko říci, jaký design pro ni výrobce zvolí. Další neznámou je i zadní fotoaparát. Mluví se sice o tom, že jeden ze snímačů bude mít rozlišení 108 MPix, ale nic není potvrzeno. Dost možná jde jen o zbožné přání tipařů a fanoušků. K dalším spekulacím patří i podpora rychlého 40 W nabíjení, případně i 30 W bezdrátového nabíjení. A protože Xiaomi patrné čeká až odezní vlna nadšení ze včera představených iPhonů a teprve pak začne zveřejňovat podrobnosti o Mi Mix 4, počkejme raději na potvrzené informace.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.