Na veletrhu IFA 2019 v Berlíně jsme se od Motoroly dočkali představení modelu Motorola One Zoom, který doplnil již existující členy rodiny One, tedy telefony Onem Vision a One Action. Podle všeho to však není v tomto ohledu vše, protože se na XDA objevil snímek nového modelu Motorola One Macro a k dispozici jsou dokonce i informace z benchmarku Geekbench. Podle něj tak půjde o poměrně dietní model vybavený procesorem od Mediateku.

Po designové stránce by měl telefon jít spíše cestou jako One Zoom, tedy s kapkovitým vykousnutím displeje pro umístění selfie kamerky a Motorola tak prozatím opouští moderní „průstřel“. Obrázek z XDA je poměrně neostrý s mnoha detaily rozostřenými, ale je na něm alespoň vidět poměrně široká „brada“ telefonu s ikonickým logem firmy a zajímavě purpurově zbarvená hardwarová tlačítka na boku telefonu. Že by to znamenalo některé odvážné barevné kombinace pro nový model ?

Co se týče hardwarové výbavy tak se spekuluje o displeji s HD+ rozlišením, již zmíněném procesoru od Mediateku (podle výsledků v Geekbench spíše Helio P60 než P70), 4000 mAh kapacita baterie, 3 GB nebo 4 GB RAM a 32 GB nebo 64 GB vnitřní paměti. Geekbench sice ukazuje pouhé 2 GB RAM, ale tady bych se spíše přikláněl k nesprávné detekci, protože i když půjde o levný model, tak 2 GB je na dnešní dobu prostě neprodejně málo. Za zmínku stojí také zprávy o pouhém jediném zadním foto senzoru tohoto telefonu, ale jak už jméno napovídá, tak by se mělo jednat o kousek s pokročilými makro funkcemi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.