Po vydání série Samsung Galaxy Note 10 a Apple iPhone 11 je tu čas na řadu Huawei Mate 30. Oficiální představení je naplánováno na 19. září/septembra do Mnichova a telefony jsou už netrpělivě očekávány. Vadou na kráse je ovšem skutečnost, že nebudou mít podporu aplikací a služeb Google. A to by mohlo odradit a dost možná i odradí některé z potenciálních kupců. Nás to však nemůže zastavit v uveřejňování dalších informacích o modelech Mate 30 a Mate 30 Pro.

Poměrně hodně se toho už napsalo o modelu Mate 30 Pro a Huawei Mate 30 byl tak trochu upozaděn. Teď to napravíme a podíváme se na jeho přední panel. Na čínském Weibo se totiž objevily reálné fotky tvrzeného skla pro Mate 30 a ty by měly také potvrdit design čelní stany telefonu. A jako první, co nás uhodí do oka, je poměrně velký výřez nad displejem. Je sice menší než u Pro verze, ale je tam. Výřez je tak velký proto, aby se do něj vlezly dva snímače předního fotoaparátu.

Podle tvaru tvrzeného skla lze také usoudit, že verze Mate 30 nebude mít zakřivené hrany jako se to očekává u modelu Mate 30 Pro. Rámečky by však měly být poměrně subtilní. Můžeme čekat i snímač otisků prstů integrovaný do displeje a samozřejmě i procesor Kirin 990. Je velmi pravděpodobné, že půjde o čipset bez 5G modemu, který by měla dostat Pro verze. A také bychom se snad měli dočkat i bezdrátového nabíjení. Je ale docela možné, že má Huawei i další esa v rukávu a překvapí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.