Jako každým rokem se společnost Google snaží držet v utajení informace o chytaných telefonech Pixel a jako každým rokem se jí to příliš nedaří. O letošní řadě Google Pixel 4 se už ví kde co. Počínaje pro Google netypickým čtvercovým modulem fotoaparátu, přes různé reálné fotky až po informaci o nové oranžové barvě u modelu XL. Je toho dost na to, abychom si mohli jakousi představu o Pixelech už nyní udělat. I když dosud není jasné, kdy budou telefony uvedeny.

Do této zatím nesourodé mozaiky přidáme dnes další střípek, kterým je video. To na svém twitterovém účtu zveřejnil uživatel Quelian a je takovým shrnutím hlavních inovací letošních modelů řady Google Pixel 4. Video trvá sice jen zhruba minutu, ale poukazuje na to nejdůležitější. Potvrzen je, po kolikáté už, design zadního panelu se čtvercovým modulem kamery. Dále zde najdeme odkaz na vylepšení režimu pro noční focení. A v neposlední řadě je z videa patrno, že bude přidán i nový režim pro focení hvězdné noční oblohy.

Ve videu vidíme také odkazy na to, co vše zvládne Google asistent. I když tyto funkce byli již prezentovány v souvislosti s uvedením Android 10. A samozřejmě nesmíme zapomenout na v titulku zmíněnou podporu gest. Co ve videu není, ale určité zmínky k dohledání na síti k tomu jsou, je displej telefonů. Oba modely by měly mít obnovovací frekvenci 90 Hz OLED obrazovky. Menší Pixel by měl mít displej s úhlopříčkou 5,7 palce a XL verze pak úhlopříčku 6,3 palce. Baterie menšího by měla mít kapacitu 2800 mAh a u většího bychom se měli dočkat 3700 mAh baterie. A teď už chybí jen ten přesný termín představení.