Telefon Xiaomi Mi 9 Lite nám není neznámý. Tedy sice ne pod tímto obchodním názvem, ale můžeme si na něj pamatovat jako na Xiaomi Mi CC9. S tímto označením byl totiž uveden pro čínský trh zároveň se svým bratrem Mi CC9e, který je globálně prodáván jako Xiaomi Mi A3 s Android One. O tom, že se mimo Čínu začne brzo prodávat i Mi 9 Lite by mohla svědčit thajská certifikace NBTC.

Thajským certifikačním úřadem prošel Xiaomi Mi 9 Lite s kódovým označením M1904F3BG. Certifikační výpis sice neuvádí žádné konkrétní parametry, ale jen potvrdil obchodní název telefonu pro trhy mimo Čínu. Ale samozřejmě specifikace by se neměly nějak zásadně lišit od původního Mi CC9. Telefon by tedy měl mít 6,39 palcový AMOLED displej s FullHD rozlišením. Nad displejem je horní kapkovitý výřez pro přední 32 MPix kameru. Do obrazovky je také integrován snímač otisků prstů.

Přístroj pohání procesor Snapdragon 710 s 6 GB RAM a 64 GB a nebo 128 GB interní paměti. V obou případech lze vnitřní úložiště dále rozšířit. Najdeme zde i podporu technologie Game Turbo 2.0, operační systém Android Pie a nadstavbu MIUI 10. Zadní fotoaparát je trojitý se snímači 48 MPix, 8 MPix a 2 MPix. Nechybí ani 3,5 mm audio jack a nebo i infraport. Baterie má kapacitu 4030 mAh a rychlé 18 W nabíjení. A kdy by se Mi 9 Lite mohl dostat na globální trh? Někteří z tipařů si myslí, že by se tak mohlo stát ještě v tomto měsíci.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.