Koncem června/júna na konferenci v Šanghaji potvrdil CEO značky Redmi, Lu Weibin, že mají v přípravě telefon s podporou 5G sítí. Totéž potvrdil také zástupce značky Black Shark. Výsada 5G sítí by se tak měla dostat i na telefony střední třídy, co je určitě dobře. Ovšem ani jeden z pánů neupřesnil, kdy bychom se těchto telefonů mohli dočkat. Podle toho, co Weibing napsal na čínské sociální síti, by to mohlo být už docela brzy. Obchodní název přístroje by měl být Redmi K30.

Podle Weibo je prý Redmi K30 už na cestě. Pokud bychom tedy vyjádření zástupců značky měli brát doslova, mohlo by to být v následujících měsících. Nebo nejpozději ještě do konce letošního roku. Weibing se totiž na toto téma na Weibo nechal slyšet ve stejný den, kdy Qualcomm ohlásil, že připravuje spuštění procesorů řady Snapadragon 700 s integrovaným modemem 5G. Redmi by údajně měla být světově první značkou, která takový čipset bude používat ve svých přístrojích. Dalším výrobcem by měla být společnost Oppo. Dodejme ještě, že procesory řady SD700 s 5G by měly být uvolněny do konce roku. První telefony s ním by se měly objevit začátkem roku příštího.

Ale vraťme se zpátky k Redmi K30. Informací o něm je jako šafránu. Ovšem očekává se, že by mohl v rámci foto výbavy dostat snímač s rozlišením 64 MPix. Weibing také potvrdil, že značka opět dostojí své finanční strategii a telefon bude mít velmi dobrý poměr cena/výkon. CEO Redmi sice neuvedl konkrétní cenu, jen naznačil, že by mohla mířit nad 2000 jüanů, což je více než 280 dolarů. Důvodem je právě podpora 5G, protože procesory s ní jsou stále dost drahé. Cenu můžeme porovnat třeba s iQOO Pro 5G, který je momentálně nejlevnějším telefonem s 5G a stojí 3798 jüanů, tedy 536 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.