Před pár dny představila společnost Huawei na veletrhu IFA novinkový procesor Kirin 990. Zároveň je také potvrzeno, že první Huawei telefony, které tento procesor dostanou budou spadat do letošní řady Mate 30. A protože dceřiná značka Honor používá stejné čipsety, je jen otázkou času, kdy uvede první přístroj s Kirinem 990. Podle aktuální zvěsti na čínských stránkách MyDrivers by tím vyvoleným měl být Honor V30. Ten je také někdy označován jako Honor Vera 30, to podle toho na jakém trhu bude nabízen.

To, že na takovém telefonu s podporou 5G Honor pracuje potvrdil v minulém měsíci CEO značky, pan Zhao Ming. Mělo by v podstatě jít o nástupce přístroje Honor V20, nebo chcete-li Honor View20. Jeho součástí byl špičkový procesor Kirin 980. Změna je tedy určitě na místě. Zhao Ming také uvedl, že Honor V30 bude poměrně levný telefon s podporou 5G. A jeho existenci už také potvrdil teaser na čínském Weibo, který Honor Vera 30 avizuje. Je tedy velmi pravděpodobné, že telefon bude s tímto obchodním názvem prodáván na čínském trhu, pro globální trh dostane označení V30.

Vzhledem k tomu, že Honor V20 byl pro čínský trh uveden koncem loňského roku, mohli bychom teoreticky počítat se stejným termínem i u jeho nástupce Honor V30. A protože do konce roku je ještě docela daleko, o parametrech chystaného přístroje se neodvažují spekulovat ani jinak odvážní čínští tipaři. Jistý je zatím jen procesor Kirin 990 a podpora 5G sítí. Musíme si tedy počkat, co a kdy se o tomto přístroji objeví.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.