Fanoušci Xiaomi už pomalu začínají vyhlížet další bombastický model od jejich oblíbenců, protože jen málokdo pochybuje, že designové Xiaomi Mi MIX 4 už je opravdu skoro za dveřmi. Někteří (zasvěcení) optimisté dokonce nahlas hovoří o zářijovém termínu vydání tohoto telefonu a tak je jen logické, že se množí i informace o jeho hardwarové výbavě. Dnešní nová várka zaručených parametrů samozřejmě není oficiální, ale najdeme v ní některé zajímavé novinky.

Tyto informace pocházejí z pera jednoho obvykle velmi dobře informovaného „leakstera“ ze sociální sítě Weibo, což jim dává lehký punc důvěryhodnosti. Podle něj by Mi MIX 4 mělo dostat do vínku displej s tzv. „waterfall“ designem, tedy s extrémně zaoblenými hranami a také 90 Hz obnovovací frekvenci. Dále pak nedávno představený 108 Mpix foto senzor od Samsugu a jako třešničku na dortu vysouvací modul selfie kamerky. Potvrdily by se tak spekulace o odklonu od vysouvacího designu Mi MIX 3. K zahození by nebylo ani 40W rychlo-nabíjení a dá se očekávat, že možná dojde i na dnes představené 30W bezdrátové nabíjení Mi Charge Turbo.

Samozřejmě za nic z výše zmíněného nedáme ruku do ohně, ale podle všeho se opravdu nejedná jen o fanouškovské nadšené blouznění. Xiaomi Mi MIX 4 bude bezesporu těžkou vahou na trhu a bude se snažit konkurovat jiným netrpělivě očekávaným špičkovým produktům se zářijovým datem představení. Říkal někdo něco o OnePlus 8 ? Mi MIX 4 ale bude mnohem více designově zaměřeným telefonem, jak je ostatně u této řady dobrým zvykem a my se jen a jen těšíme.