Ohodnoťte článek

Minulý týden jsme se na sociálních sítích dočkali velkohubých slibů Xiaomi ohledně revoluční bezdrátové nabíjecí technologie, která překoná i ty klasické drátové. Dnes také konečně opravdu odhalili veškeré detaily o novém bezdrátovém nabíjení Mi Charge Turbo a nutno dodat, že si ani moc nevymýšleli. Jejich současný generace vlajkových modelů totiž podporuje po kabelu 27W rychlo-nabíjení a Mi Charge Turbo je dokonce 30W, což je velmi úctyhodné číslo.

Podle vyjádření zástupců Xiaomi by 30W bezdrátová nabíječka měla zvládnout plně dobít 4000 mAh baterii jen za 69 minut a 50 % zvládne jen za pouhých 25 minut. Navíc Mi Charge Turbo zvládne i zpětné dobíjení a je kompatibilní s celou řadou ostatních gadgetů jiných značek, ať už se jedná o telefony, chytré hodinky, sluchátka a spoustu dalších. Momentálně se také jedná spolu s řešením od Huawei o nejrychlejší bezdrátové nabíječky na trhu, takže bod pro Xiaomi.

Nabíječka s novou bezdrátovou technologií disponuje pokročilou architekturou přímého dobíjení s vlastní designem cívky a pěti vrstvami nano-krystalů pro lepší účinnost a lepší rozvod zbytkového tepla. Navíc je nová technologie s duální frekvencí bezpečnější a stabilnější. Za zmínku stojí i inteligentní detekce zařízení v závislosti na poloze, protože když položíte na nabíjecí podložku dvě zařízení, tak první položené automaticky získá prioritu a po skončení nabíjení plynule přejde na druhé.

Prvním telefonem s podporou nového super rychlého bezdrátového nabíjení bude podle všeho Xiaomi Mi 9 Pro 5G, ale bude to jen začátek. Firma totiž už oficiálně pracuje na nové generace Mi Turbo Charge a druhá generace by měla navýšit výkon bezdrátového nabíjení na 40W. A protože zároveň inženýři Xiaomi pracují na 100W drátovém nabíjení, tak se máme opravdu na co těšit, naše telefony opravdu energeticky strádat nebudou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.