Ohodnoťte článek

Společnost Sennheiser v rámci veletrhu IFA 2019 představila poslední novinky na poli bezdrátových sluchátek s aktivním potlačením okolního hluku. Inovovaná vlajková loď německého výrobce Sennheiser Momentum Wireless se pyšní nekompromisním zvukem a luxusním zpracováním. Nechybí bohatá nabídka moderních technologií v čele s vylepšeným potlačením okolního hluku. Cestovní sluchátka Sennheiser PXC 550-II nabízí špičkový zvuk a pohodlí i pro ty nejdelší lety. Přináší také inovativní režim pro poslech ve větrném počasí, který posouvá technologii aktivního potlačení okolního hluku na novou úroveň.

Sennheiser Momentum Wireless

Jde již o třetí generaci oblíbených stylových sluchátek. Milovníci hudby se mohou těšit na kvalitní zvuk i bohatou funkční výbavu. Skládací konstrukce hlavového mostu zajistí příkladnou mobilitu i ovládání napájení. Sluchátka se automaticky spustí při rozložení a po složení se opět vypnou. Praktické je i pozastavení přehrávání ve chvíli sejmutí sluchátek z hlavy, díky kterému již posluchači nikdy neunikne ani takt z jeho oblíbené skladby. Samozřejmostí je podpora kodeků aptX i AAC. Verze aptX Low Latency se pak postará o perfektní synchronizaci zvuku a obrazu při hraní her a sledování videa. Pro kabelový poslech a nabíjení jsou sluchátka vybavena moderním konektorem USB-C, nechybí však ani konektor Jack pro propojení s analogovými zdroji signálu.

Jejich 42mm měniče bez problémů reprodukují každý hudební detail. S frekvenčním rozsahem 6 Hz – 22 kHz se pyšní křišťálově čistým zvukem a neotřesitelnými kontrolovanými basy typickými pro řadu produktů Momentum. Díky podpoře Bluetooth 5 a kodeků AAC, aptX se uživatelé mohou těšit na bezproblémový přenos audia jak ze zařízení se systémem Android, tak iOS i s těmi nejjemnějšími nuancemi.

O perfektní synchronizaci zvuku a obrazu se pak stará aptX LL. Nechybí ani vestavěný ekvalizér, kterým si uživatelé mohou v aplikaci Smart Control nastavit zvukový projev přesně dle svých aktuálních potřeb. Vylepšení se dočkal i systém aktivního potlačení okolního hluku, který je účinnější než kdy dřív. Funkce má navíc tři různé režimy, aby si uživatel mohl vždy vybrat tu nejvhodnější intenzitu filtrace zvuků z okolí. Pro situace, kdy je naopak přehled o situaci v okolí nepostradatelný, je připravena funkce Transparent Hearing. Ta umožní poslech hudby i zvuků okolí zároveň.

Sennheiser PXC 550-II

Nový model PXC 550-II neslevuje z vysokých nároků na zvuk, což dokládá i frekvenční rozsah 17 Hz – 23 kHz a podpora kodeků aptX, aptX LL i AAC. Milovníci hudby se tak mohou těšit na kontrolovaný bas i křišťálově čisté výšky bez ohledu na to, zda používají systém Android nebo iOS. Díky novému režimu aktivního potlačení okolních ruchů Anti-Wind si posluchači užijí oblíbenou funkci bez problémů i při větrných podmínkách.

Nabídka ovládacích prvků byla rozšířena o dedikované tlačítko pro spuštění elektronických asistentů Amazon Alexa, Google Asistent a Apple Siri. V kombinaci s precizními mikrofony Sennheiser se tak uživatelé dostanou ke všem oblíbeným funkcím během okamžiku, aniž by museli vyndat telefon z kapsy. Pro ovládání přehrávače i telefonních funkcí jsou sluchátka opatřena dotykovou plochou na pravé mušli. Příjemným detailem je i automatické spuštění sluchátek při jejich rozložení a pozastavení reprodukce ve chvílích, kdy je majitel sejme z hlavy.

Novinka je opatřena bohatým polstrováním hlavového mostu potaženým syntetickou kůží. To platí i pro ergonomicky tvarované náušníky. Precizní zpracování a moderní materiály zajišťují nadstandardní pohodlí i pro zaoceánské lety. Tomu odpovídá i 20 hodinová výdrž baterie v případě použití technologie Bluetooth. Ta s připojením prostřednictvím konektoru Jack a využitím potlačení okolního hluku narůstá na celých 30 hodin. Uživatelé se tak nemusí obávat vybité baterie ani v případě, že by se rozhodli obletět najednou celou zeměkouli.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.