Právě probíhajícího veletrhu IFA se zúčastnila také společnost Qualcomm. A protože to, oč v letošním roce běží je podpora 5G sítí, výrobce procesorů se zaměřil právě na ni. V první půlce letošního roku se objevilo několik high-endových telefonů s podporou 5G. Postupně také dochází ke komerčnímu využívání těchto sítí. Qualcomm chce tedy uvolnit integrované řešení i pro levnější telefony a nabídnout tak širší využití podpory 5G.

Tuto podporu by kromě procesorů řady Snapdragon 800 měly dostat také budoucí čipsety se sérií Snapdrago 600 a Snapdragon 700. Toto rozšíření podpory 5G plánuje výrobce na příští rok. Nově budou modemy 5G přímo integrovány do procesorů. Vývoj těchto čipsetů již běží a první procesor s integrovanou podporou 5G sítí bude patřit do řady Snapdragon 800. Objevit by se mohl ještě koncem letošního roku.

Pro příští rok plánuje výrobce poměrně razantní nárůst a dostupnost těchto čipsetů. Už nyní jednají se zhruba dvanácti výrobci, mezi které patří například Oppo, Realme, Vivo, Redmi, Motorola a třeba i Nokia. Posledně jmenovaný výrobce by měl mít minimálně dva přistroje s podporou 5G osazeny procesorem Snapdragon řady 700. Co se týče procesorů řady Snapdragon 600 s integrovanou podporou 5G, měly by se začít využívat zhruba od druhé poloviny roku 2020. Výrobce i zde slibuje plnou podporu všech světových pásem a také SA a NSA síťových režimů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.