Xiaomi se s největší pravděpodobností chystají na vydání svého druhého 5G modelu ještě v září, kterým podle všeho bude Xiaomi Mi 9 5G s některými vylepšeními ve výbavě. Jeho brzkému příchodu na trh navíc nasvědčují i cenové škrty pro současnou generaci vlajkových modelů Mi 9 a Mi 9 SE, které včera proběhly na čínském trhu a byly obratem uvedeny do praxe. To je vždy neklamná známka příchodu nového modelu, protože výrobci se snaží likvidovat skladové zásoby a udělat místo pro jeho nástupce.

A slevové škrty nejsou nikdy k zahození, zejména pokud se jedná o velmi povedené telefony rodiny Mi 9. Pro všechny verze základního Xiaomi Mi 9 tak čínský zákazník získá 300 juanovou slevu (tedy asi 42 dolarů) a nezapomnělo se ani na Xiaomi Mi 9 SE, kde jde o 200 juanový škrt (asi 27 dolarů). Oba modely už před slevou patřily mezi nejlepší kousky na trhu s poměrem cena/výkon, takže teď se dostávají do kategorie „nechutně levných“. Můžeme jen tiše závidět, protože jen pro představu co byste říkali na Xiaomi Mi 9 SE 64 GB variantu za v přepočtu 5200 Kč ?

To by se asi stály před obchody obří fronty, protože Mi 9 SE patří momentálně k nejmenším a nejsubtilnějším špičkovým telefonům na trhu a pro zájemce o „něco menšího“ se jedná o jasnou volbu. Navíc si v mnoha ohledech nezadá ani s výkonnějším bratříkem a nabídne stejně jako on AMOLED displej, 48 Mpix hlavní senzor fotoaparátu, čtečku otisků prstů integrovanou v displej nebo NFC čip. Bohužel jsem si skoro jistý, že čínské slevy se našich cen v podstatě nedotknou a pokud ano, tak výhledově v řádu měsíců, kdy se už kolo dějin a vývoje otočí mnohem dále.