Po mnoha spekulacích a zaručených zprávách se dnes konečně nová Motorola One Zoom předvedla oficiálně na veletrhu IFA 2019 v Berlíně a slušno dodat, že nevypadá zle. Jedná se o telefon určený většinou specifikací do střední třídy, ale některé parametry by slušely i špičkovému telefonu. Nastavená cena sice už takové nadšení nevzbuzuje, ale Motorola (potažmo její vlastník Lenovo) bohužel často nepatří k těm skromně realistickým výrobcům telefonů.

Motorola One Zoom může nabídnout 6,4-palcový OLED displej s FullHD+ rozlišením, kapkovitým vykousnutím pro selfie kamerku a mírnou „bradou“ telefonu. Navíc bude přístroj poměrně odolný, protože je tělo vyrobeno z leštěné hliníkové slitiny 6000 a doplní ho i chemicky tvrzené sklo na displeji a Gorilla Glass 3 na zadní straně. Za zmínku stojí i nano-nátěr P2i, díky kterému je telefon částečně odolný proti vodě. Uvnitř pak najdeme procesor Snapdragon 675 spolu se 4 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti.

Telefon je ale samozřejmě prezentován jako „foto-mobil“ a hlavním tahákem je tak fotografické vybavení. Pro začátek zmíníme 25 Mpix selfie kamerku s velikostí pixelů 0.9µm a technologií Quad Pixel pro lepší výkon ve špatných světelných podmínkách. Vzadu nás pak čeká nad výrazným logem Motoroly hned čtveřice senzorů. Hlavní 48 Mpix (0.8µm) se světelností f/1.7 a optickou stabilizací doplní 8 Mpix telefoto senzor s 3x optickým zoomem a také optickou stabilizací pro dobrou míru. Vše pak vyšperkuje ještě 16 Mpix ultra-wide senzor se záběrem 117 ° a5 Mpix senzor pro snímání hloubky pole.

Telefon běží na lehce upraveném systému Android 9 Pie, takže se nejedná o kousek s certifikací Android One. Zbytek specifikací pak zahrnuje třeba 4000 mAh kapacitu baterie s 15W nabíjením skrze USB Type-C port, 3.5mm audio jack, NFC čip nebo dual SIM slot spolu se samostatným slotem na microSD kartu.

Na světové trhy vtrhne Motorola One Zoom ve třech barevných verzích (šedo-černá, fialová a bronzová) s oficiální cenovkou 400 euro / 440 dolarů. To vypadá na první pohled celkem hodně pro telefon se Snapdragonem 675, ale foto výbava to zčásti ospravedlňuje. U nás samozřejmě koupíme telefon jako obvykle ještě dráž, předpokládaná cena je 10.990 a dostupnost v podstatě hned. Jediné co nás může utěšovat, že jsou na tom jinde ještě hůře, protože třeba v Brazílii je telefon za hezkých 608 dolarů…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.