Včerejší teaser ze sociální sítě Weibo sliboval revoluci v bezdrátovém nabíjení z produkce čínského Xiaomi, ale nakonec si budeme na konkrétní fakta ještě pár dnů počkat. Dnes jsme se totiž nedočkali samotného představení nové nabíjecí technologie, ale pouze další návnady na Weibo s odhaleným názvem Mi Charge Turbo. Alespoň už máme v ruce konkrétní datum, protože tvůrci slíbili tiskovou konferenci plánovanou na 9. září. Takže za tři dny budeme chytřejší.

Nic moc nového nový teaser nepřinesl, takže můžeme v podstatě jen zopakovat včerejší fakta a dohady, v případě že vám snad něco uteklo. Xiaomi hodlají představit nové bezdrátové nabíjení Mi Charge Turbo jako jako definující novou rychlost pro 5G éru telefonů. Současné vlajkové modely Mi 9 mají maximum bezdrátového nabíjeni na 20W a klasické drátové na 20W. Samozřejmě opět musíme zmínit nedávno oznámené megalomanské plány firmy o vyvinutí 100W drátového nabíjení, které by mělo být schopno dobít 4000 mAh baterii za pouhých 17 minut.

Pro Mi Charge Turbo jsou však přece jen realistická jiná čísla a pokud se dostaneme na „pouhých“ 30W, tak to bude i tak revoluční krok překonávající veškerou konkurenci. S největší pravděpodobností by se této nové technologie mohly dočkat i modely plánované ještě pro tento rok, protože jak Xiaomi Mi 9 5G, tak i Mi MIX 4 jsou právě telefony s podporou 5G sítí a spadají do éry o které se v teaseru hovoří. Xiaomi se obvykle nebojí táhnout technologický vývoj vpřed a držíme palce, aby nám za pár dní ohromili super rychlostí nového bezdrátového nabíjení. Co si myslíte vy ? Zvládne Mi Charger Turbo 30W nebo dokonce více ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.