Xiaomi slibuje na zítřek revoluční bezdrátové nabíjení
4 (80%) 1 vote

Technologický vývoj je opravdu turbulentní a v posledních letech jen a jen zrychluje, takže se pomalu dostáváme do roviny reality, která se ještě nedávno zdála jako sci-fi. Jen před pár lety bylo použitelné bezdrátové nabíjení telefonů jen vzdáleným snem a dnes už skoro předbíhá klasické „dratové“ nabíjení. Tedy alespoň nám to slibuje čínský gigant Xiaomi, který nám to v malém teaseru na sociální síti Weibo naservíroval se vším všudy.

Na obrázku můžete vidět oranžovou křivku grafu rychlosti bezdrátového nabíjení překonávající klasické právě v září 2019. A shodou okolností mají Xiaomi na zítřek naplánovanou tiskovou konferenci, kde se dá očekávat nějaké masivní oznámení. A s podobně bombastickými vyhlášeními jsou očekávání fanoušků jistě pořádně vysoká, takže nebude snadné je ohromit. Ostatně byli to právě Xiaomi, kteří nedávno oznámili práce na 100W klasickém rychlo-nabíjení, které zvládne dobít 4000 mAh baterii jen za 17 minut… Ale to asi pro nové bezdrátové nabíjení pro poměřování prozatím nebude.

Současná vlajková loď značky, tedy Xiaomi Mi 9 zvládne bezdrátově krásných 20W, což už se blíží podporovaným 27W u drátového. Sice to není momentálně nejvýkonnější kousek, protože Huawei nedávno poslali do certifikací 30W vlastní bezdrátovou nabíječka, ale ta bude mít premiéru až s Mate 30 Pro a telefon údajně zvládne jen 25W. Bude tak velmi zajímavé sledovat s čím se zítra (doufejme) pokusí přijít konkurence od Xiaomi. Dá se očekávat, že prvními telefony, které připadají v úvahu pro nové technologie jsou chystané 5G modely jako Mi 9S nebo Mi MIX 4 5G.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.