V minulém měsíci představila společnost Huawei svůj vlastní operační systém HarmonyOS. Ten nedávno prezentovala novinářům na briefingu o novém software v Londýně. V diskuzním panelu zastupoval společnost globální produktový manažér, pan Peter Gauden. V rozhovoru s redaktory Digital Trends prohlásil HarmonyOS za operační systém budoucnosti. Dodal, že ta budoucnost by mohla nastat daleko dřív, než bychom mohli čekat.

Toto jeho tvrzení se týká především produktů společnosti, které budou prodávány na globálních trzích a mělo by se jednat zejména o chytré hodinky a notebooky. Popsal také, že systém HarmonyOS má velký potenciál měnit tvář budoucích produktů společnosti. Ostatně za nedlouho by se na čínském trhu měla objevit první chytrá obrazovka Honor Vision, která bude pracovat na tomto systému. Cílem společnost je vytvořit jednu platformu, která projí produkty běžné potřeby od televizorů, fitness zařízení přes chytré reproduktory a telefony. HarmonyOS by tak zjednodušil komunikaci a sdílení dat mezi těmito produkty.

Operační systém je navržen tak, aby „otevřeně komunikoval“ bez ohledu na zařízení. Je natolik bezpečný, že jej nebude problém využívat i u internetu věci (IoT). Navíc s programem Ark Compiler společnosti Huawei lze překládat programovací jazyky. Aplikace tak pracují přímo s HarmonyOS, a to včetně aplikací Android. To by mělo usnadnit práci také vývojářům třetích stran. Peter Gauden v závěru dodal, že na systému společnost pracuje zhruba deset let a jeho vývoj bude pokračovat i nadále. Je navržen tak, aby v budoucnu komunikoval i s produkty připojené k 5G sítím.