Na právě probíhajícím veletrhu IFA 2019 v Berlíně se samozřejmě očekává oficiální představení celé řady nových telefonů a Huawei Enjoy 10 Plus je jednou z prvních vlaštovek. Jedná se o upgrade Enjoy 9 Plus z minulého roku a shodou okolností je v podstatě identický s modelem Y9 Prime (2019), který se objevil na indickém trhu minulý měsíc. Telefon je na první pohled solidní a míří do střední třídy, ale nemohu si osobně pomoci, zdá se mi předražený. Ale k tomu se dostaneme…

Huawei Enjoy 10 Plus nabídne 6,59-palcový displej s FullHD+ rozlišení a prost jakéhokoli vykousnutí, protože má k dispozici vysouvací modul 16 Mpix selfie kamerky. V Indii se v případě Y9 Prime jednalo vůbec o první Huawei s tímto designem. Ačkoli je displej opravdu fullscreen, tak se nedočkáme čtečky otisků v něm integrované, protože se tvůrci vydali cestou klasické čtečky na zádech telefonu. Zadní fotoaparát je pak trojitý a sestává ze 48 Mpix hlavního senzoru doplněného o 8 Mpix ultra-wide senzor a 2 Mpix hloubkový senzor.

Uvnitř telefonu pak najdeme Kirin 710F spolu se 4 GB / 6GB nebo 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. A pokud by vám snad kapacita vnitřní paměti nestačila, tak ji rozšíříte pomocí podporovaných microSD karet. Baterie má kapacitu 4000 mAh a vše zastřešuje Android 9 Pie s naroubovanou nadstavbou EMUI 9.1. Enjoy 10 Plus neudělá ostudu ani nabízenou škálou barev, protože si ho můžete koupit v černé, modré, červené nebo zelené variantě.

+

Do prodeje půjde telefon na čínském trhu 14. září a jak už jsem na začátku zmiňoval, tak lehkým kamenem úrazu může být cena. Základní 4 GB verze se totiž bude prodávat za 1499 juanů (asi 210 dolarů), 6 GB varianta za 1799 juanů (asi 250 dolarů) a nejvyšší 8 GB verze za poměrně závratných 2099 juanů (tedy 295 dolarů). No proč ne, trh rozhodne.