Společnost Google se připravuje na uvedení své letošní řady Google Pixel 4. A pro to je potřeba, aby všechny telefony měly všechny zásadní certifikace, mezi které patří i glejt od FCC. K certifikaci byly přihlášeny čtyři modely, které mají kódová označení G020I, G020J, G020MN, G020PQ. Telefony zatím čekají na potvrzení certifikace, ale podle webu 91Mobiles by měly být uvedeny už brzo, zřejmě v průběhu příštího měsíce.

Podle výpisu FCC požádal Google také o licenci pro frekvenci podobnou té, která bývá využita pro síťe 5G. To však nemusí nutně znamenat, že některý z přístrojů řady Google Pixel 4 bude podporovat 5G. Spíš to vypadá, že telefony budou podporovat pouze Google Project Soli, který takovou frekvenci vyžaduje.

Z certifikačního výpisu se však nedají vyčíst podrobnosti o parametrech telefonů, takže musíme zatím vycházet jen z dosavadních nepotvrzených informací. Pixel 4 by měl mít displej s rozlišením 2280×1080 pixelů, verze XL by měla mít stejně velký displej, ale rozlišení by mělo být 3040×1440 pixelů. V obou případech je to lepší rozlišení než u loňských Pixelů. Existují i zprávy, že obrazovky by měly mít obnovovací frekvenci 90 Hz. Jako procesor by mohl být použit Snapdragon 855 nebo 855 Plus se systémem Android 10. Kapacita RAM by měla být minimálně 6 GB a interní úložiště by pak mělo mít minimálně 128 GB. Zadní fotoaparát by měl mít dva snímače s rozlišením 12 MPix a 16 MPix. Poslední zvěsti jsou o kapacitě baterie, kdy Pixel 4 by měl mít 2800 mAh a Pixel 4 XL pak 3700 mAh. K vidění byly i renderované obrázky telefonů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.