Jako každým rokem na podzim představí i letos společnost Xiaomi čtvrtou generaci telefonu řady Mi Mix. Logicky půjde o Xiaomi Mi Mix 4 a stejně tak logicky půjde o vlajkovou loď. Na to jsme u této řady už zvyklí. Letos se ovšem termín představení lehce posunul. Loni byl Mi Mix 3 uveden až na konci října/októbra, ale tentokrát bychom se prezentace Mi Mix 4 měli dočkat už 24. září/septembra. A to prý údajně měl být telefon představen ještě dřív, ale termín byl upraven proto, že 19. září/septembra mají být představeny telefony řady Huawei Mate 30.

Podle některých zdrojů bude Xiaomi konference v čínské Šanghaji velkolepá a kromě Xiaomi Mi Mix 4 bude představeno mnohem víc. Mezi žhavé adepty na uvedení patří například Xiaomi Mi 9S nebo Xiaomi Mi 9 5G a další produkty. Svou premiéru by si měla také odehrát nadstavba MIUI 11. Je tedy na co se těšit.

Ale vraťme se zpět k Mi Mix 4. Zatím se o jeho parametrech v podstatě je spekuluje. Měl by být osazen procesorem Snapdragon 855 Plus, baterií s kapacitou 4500 mAh a až 12 GB operační paměti. Čeká se také, že přijde ve dvou verzích s podporou 4G a 5G. Neměla by chybět ani nadstavba MIUI 11. A poté, co se objevila zpráva, že Xiaomi pracuje na čtyřech telefonech s 108 MPix snímačem Samsung ISOCELL Bright HMX, spekuluje se i o tomto senzoru. I když je spíš málo pravděpodobné, že jej Mi Mix 4 dostane. A navíc ještě pořád není jasné, zda obchodní název bude skutečně Mix 4. Xiaomi prý na toto označení nemá ochrannou známku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.