Už nějakou dobu se poměrně intenzivně mluví o chystaném telefonu Vivo s podporou 5G. Původně se předpokládalo, že Vivo Nex 3 5G bude oficiálně uveden někdy koncem tohoto měsíce, ale máme tu malé překvapení. Na oficiálním Weibo účtu Vivo se objevila pozvánka na představovačku telefonu, která proběhne už 16. září/septembra v čínské Šanghaji. Je také zajímavé, že jsou to jen tři dny před uvedením telefonů řady Huawei Mate 30. Inu, konkurence nikdy nespí.

Už podle různých úniků a nebo třeba i výpisu Tenaa rozhodně půjde o zajímavý telefon s hromadou inovativních prvků. Mnoha detaily o Vivo Nex 3 5G nás také zásobil produktový manažér Vivo, pan Li Xiang. Díky jeho příspěvkům víme, že přístroj bude vybaven obrazovkou s extrémně zakřivenými hranami, kterou výrobce nazval „vodopádový displej“. Užitná plocha je tak bez mála téměř 100%. Zajímavý design má i trojitý zadní fotoaparát, kde byla inspirace čerpána u ciferníku klasických mechanických hodinek.

Ale vzhled není všechno a ani další parametry nevypadají vůbec špatně. AMOLED displej bude mít úhlopříčku 6,89 palce a rozlišení 2256×1080 pixelů. Potěší i procesor Snapdragon 855 Plus s 8/12 GB RAM a 128/256/512 GB interního úložiště. Pro mnohé bude plusovým bodem zachování 3,5 mm audio jacku nebo 4500 mAh baterie s podporou rychlého 44 W nabíjení. Spekuluje se však i o podpoře nabíjení s výkonem 120 W. Zadní fotoaparát je poskládán ze snímačů s rozlišením 64 MPix a dvakrát 13 MPix. Přední pop-up kamera má 16 MPix. Telefon by měl být nabízen ve zlaté barevné variantě.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.