Veletrh IFA 2019 nám v Berlíně odstartuje už zítra a samozřejmě na něm nebudou chybět veškeré těžké váhy mobilního průmyslu, které hodlají ve světě něco znamenat. Mezi nimi bude i finská legenda Nokia s nůší plnou nových telefonů, mezi kterými se bude hlavně vyjímat model Nokia 7.2. Ten už jsme měli možnost vidět proběhnout benchmarkem Geekbench a dnešní nové rendery odhalují barevné kombinace tohoto kousku. Takže pokud se vám zamlouvá  tato sympatická Nokia v zelené, červné, fialové nebo stříbrné, tak už brzy budete mít šanci si ji pořídit.

První věc, která na renderech zaujme jsou zmatečné signály ohledně čtečky otisků prstů. Je totiž jasně viditelná na zádech telefonu, ale nelze si nevšimnout ikony na displeji, která by naznačovalo její integraci právě přímo do displeje. Zvláštní… Každopádně po designové stránce se telefon určitě povedl, i když rámečky kolem displeje nejsou úplně neviditelné. Alespoň kapkovité vykousnutí displeje je velmi decentní a neruší. Na zadní straně je pak do slušivého kruhového modulu uspořádána trojice senzorů fotoaparátů s certifikací ZEISS a jednou LED diodou blesku.

Výbava modelu Nokia 7.2 by měla být solidní střední třída s procesorem Snapdragon 710 a 4 GB nebo 6GB RAM. Dále pak již zmíněná trojice fotoaparátů s hlavním 48 Mpix senzorem a super-širokým sekundárním senzorem spolu s posledním kouskem pro výpočet hloubky pole. Telefon by měl podle spekulací dostat i 3500 mAh kapacitu baterie spolu s prozatím nespecifikovaným rychlo-nabíjením. Vše podstatné se dozvíme na zítřejší tiskové konferenci přímo na veletrhu a předvedeny by měly být i nižší nové modely Nokia 5.2, Nokia 6.2 a „hloupé“ levné telefony Nokia 110 a 2720.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.