Společnost Huawei má v plánu uvést na trh zbrusu novou verzi svých hodinek Watch GT. Původní verze byla uvedena zhruba před rokem zároveň s řadou Huawei Mate 20. Chytré hodinky se staly velmi populárními a společnost letos v červnu/júni oznámila, že jich bylo prodáno více než 2 miliony kusů. Na těchto slušných prodejích chce výrobce i nadále stavět a připravil tedy jejich nástupce Huawei Watch GT 2. Tato nová verze by měla být uvedena už brzo.

Podle stránek Winfuture, kde se objevily první renderované obrázky hodinek Huawei Watch GT 2, má chronometr kódové označení Latona s modelovým číslem LTN-B19. S přihlédnutím k designu první verze očekávejme jen minimum konstrukčních změn. Vzhled je poněkud kompaktnější s tenčími rámy a celkově působí hodinky subtilnějším dojmem než jejich předchůdce. Zároveň se zdá, že samotný displej hodinek je větší. Ovšem zatím lze v tomto ohledu vycházet pouze z renderovaných obrázků. Přesné rozměry známy nejsou.

Kapacita baterie by však měla být vyšší, a to 445 mAh, což by mělo zvýšit i výdrž na jedno nabití. Stejně jako u původní verze Watch GT bychom i zde měli najít GPS modul a nově také integrovaný mikrofon a reproduktor. Spárování s telefonem bude probíhat klasicky přes Bluetooth. Zda bude k dispozici také LTE není zřejmé. Watch GT 2 by měly běžet na systému LiteOS, ale je docela možné, že zde výrobce použije svůj nový systém HarmonyOS. Nebude chybět ani monitorování srdečního tepu a také několik sportovních režimů. Nové hodinky by měly přijít ve dvou variantách, konkrétně „Classic“ a „Sport“. Jejich uvedení se čeká buď na veletrhu IFA v Berlíně a nebo zároveň s představením řady Huawei Mate 30.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.