Rodina telefonů značky Honor se dnes rozrostla o nového člena a představený Honor 20s, který na první pohled rozhodně nevypadá zle. Jedná se o odlehčenou verzi plnotučného Honor 20, který nemá s mírně nepovedenou Lite variantou zhola nic společného. Zpracování je na první pohled v podstatě stejné jako vlajkový model a překvapivě i slušná část vnitřního hardwaru je také shodná. To je dobrá zpráva, protože Honor 20 nepatří k žádným ořezávátkům.

Nepřekvapivě se šetřilo na fotografickém vybavení, i když hlavní 48 Mpix senzor (se světelností f/1.8) zůstal zachován. Doplní ho pak 8 Mpix širokoúhlý senzor a 2 Mpix kamerka, takže je o jeden fotoaparáít méně v porovnání s nejvyšším modelem. Stejná je pak 32 Mpix selfie kamerka skrytá v „průstřelu“ IPS displeje. Ten je opět s 6,26-palcovou úhlopříčkou a FullHD+ rozlišením, ale protože nejde o AMOLED, tak je čtečka otisků prstů identicky na boku přístroje. Dalším ústupkem je pak použití procesoru Kirin 810 oproti Kirinu 980 a 6 GB / 8 GB RAM spolu se 128 GB vnitřní paměti.

Zbytek specifikací je také shodný nebo velmi podobný, takže můžete očekávat 3750 mAh kapacitu baterie, 20W rychlo-nabíjení (lehce snížené původní 22.5W), USB Type-C port a systém EMUI na Androidu 9 Pie. Do prodeje půjde telefon na čínském trhu již zítra a ceny jsou velmi solidní. Základní 6 GB verze bude k mání v přepočtu za 265 dolarů a 8 GB za 307 dolarů. Zatím netušíme, zda se Honor 20s vydá i na mezinárodní trhy, ale budeme určitě držet palce, aby k tomu dříve nebo později došlo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.