Značka Xiaomi (v rozšířeném smyslu zahrnujícím dceřiné Redmi) byla vždy v popředí „megapixelových válek“ a jak v případě 48 Mpix fotoaparátu u Redmi Note 7, tak 64 Mpix kousek u Redmi Note 8 Pro jsou prvními masivně rozšířené modely. Takže je jasné, že se tohoto trendu nehodlají vzdát ani do budoucna a tak se určitě pokusí urvat prvenství i v případě chystaného senzoru se závratným 108 Mpix rozlišením. Podle serveru XDA Developers dokonce pracují hned na čtyřech telefonech s tímto senzorem Samsung ISOCELL Bright HMX, což je slušná nálož novinek.

Jako obvykle se to šikulům z XDA podařilo zjistit dekonstrukcí softwarového kódu, protože v aplikaci MIUI Gallery je čerstvě přidána podpora pro nativní 108 Mpix snímky pro čtveřici telefonů s kódovými názvy „tucana“, „draco“, „umi“ a „cmi“. Podobná softwarová podpora je v podstatě nezvratným důkazem existence hned čtyř modelů, protože jinak by nebylo nutné je do aplikace přidávat jednotlivě. Bez zajímavosti není ani to, že zákulisní zdroje ze Xiaomi hovoří o tom, že ani jedním z této čtveřice není Xiaomi Mi MIX 4, o kterém si i vrabci na střeše cvrlikají, že bude mít také 108 Mpix fotoaparát. Takže s největší pravděpodobností budou chystané telefony rozděleny rukou nerozdílnou mezi jiné modely Xiaomi a Redmi.

Nárůst megapixelů mobilních senzorů fotoaparátů do závratných hodnot vyvolává u mnoha odborníků spíše přesvědčení o honu na zákazníka a líbivých číslech, protože reálná využitelnost a benefity podobných rozlišení je značně diskutabilní. A i když půjde ve finále určitě opět o metodu sdružování pixelů (takže výsledné snímky budou mít rozlišení čtvrtinové nebo ještě menší), tak jsme zvědavi kam až „hausnumera“ foto-senzorů povedou, protože si jsme jisti, že 108 Mpix rozhodně není strop.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.