Společnost HMD Global, která stojí za produkcí telefonů značky Nokia, se pomalu chystá na výjezd na letošní veletrh IFA do Berlína. Tam také uspořádá velkou tiskovou konferenci. Samozřejmě je jasné, že si na veletrh nejedou jen popovídat, ale představit své nové přístroje. Podle odhadů by jich mělo být hned několik. A na to konto se objevil na oficiálním Weibo účtu Nokia i status, který zní zhruba takto: „Ok, tento týden představíme nový produkt!“

Ale to však není všechno. V chatu pod statusem se jeden z fanoušků zeptal, zda nový telefon, který chtějí představit, bude mít výřez nad displejem. Lakonická odpověď zástupce společnosti zněla, že to skutečně mít nebude. A to je určitě zajímavé, protože Nokia využívá design horního výřezu snad nejvíce ze všech výrobců telefonů. A to ať už jde o vodorovné široké výřezy, nebo kapkovité výřezy.

V poslední době se spekuluje o uvedení hned několika telefonů. Konkrétně by to měly být přístroje Nokia 5.2, 6.2 a 7.2. Nejzajímavějším z nich je asi model 7.2. Ale i ten by měl mít malý kapkovitý výřez a trojitý zadní fotoaparát uložený v kruhovém modulu. Ještě se hovoří i o telefonu s označením Daredevil. Ten by měl mít pro změnu „díru“ v displeji. Podle všeho by mělo jít o model 6.2. A poslední model 5.2 by měl zas nejspíše být low-endovým přístrojem. Zdá se tedy, že je v tom tak trochu zmatek a patrně budeme muset počkat až na konferenci na IFA, kde se snad dozvíme více.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.