Podle předchozích informací by dnes měla začít distribuce operačního systému Android 10. Společnost Google bude, samozřejmě, nejdříve aktualizovat všechna svá zařízení Pixel. A které telefony by aktualizaci měly dostat jako další v pořadí? Hodně se spekuluje o letošních modelech OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro. Zdá se, že by to mohla být pravda. Oba telefony totiž právě teď dostávají Android Q v páté vývojářské verzi.

Ta je postavena na Android 10 Beta 6 a stále nejde o verzi stabilní, jak napovídá název. Changelog a možnost stažení najdete na stránkách OnePlus fóra. Je však potřeba mít na paměti, že tato vývojářská verze je stále ve vývoji a k její instalaci je potřeba mít určité zkušenosti, vše tak podnikáte na vlastní riziko. Stále jsou tu totiž určité nedostatky a problémy. K těm hlavním patří špatná kompatibilita s některými aplikacemi jako je například Google Pay. Problémy jsou i se stabilitou systému.

Naopak mezi to, co bylo opraveno a vylepšeno patří přidání gest pro celou obrazovku a vylepšení některých systémových funkcí. Přestože to na stránkách OnePlus není zmíněno, mělo by se jednat o poslední beta verzi pro vývojáře. Hned po ní by měla dorazit konečná verze Android Q. Podle toho, co zaznělo v chatu na stránkách OnePlus fóra, by se tak mohlo stát už dnes poté, co Google vydá update na Android 10. Ovšem v tom případě se zdá být poněkud nelogické, že poslední vývojářská beta vyšla tak krátce před vydáním stabilní verze. Uvidíme tedy, jestli Google skutečně dnes začne aktualizovat a také to, zda a kdy dostanou Android 10 modely řady OnePlus 7.