Čínská firma Oppo je fajnšmekrům známá svými stylově vyladěnými a velmi kvalitně zpracovanými telefony, které bohužel také většinou trpí poměrně vysokými cenami. Kromě telefonů si také ale občas střihnou i nějaký ten high-end audio produkt a na 10. září právě ohlásili sluchátka Oppo Enco Q1 jako první ze zcela nové řady. Ta by se měla vyznačovat pokročilým potlačováním okolních ruchů se 4 samostatnými mikrofony a duální technologií ANC.

Většina momentálně dostupných sluchátek s aktivními technologiemi potlačování ruchů využívá pouze přední (FeedFore) směrování, ke kterému nové Oppo Enco Q1 přihodí i zadní (FeedBack). K tomu budou určeny hned čtyři integrované mikrofony, které by tak měly dopomoci ke čistému zvuku bez rušení. Oppo se chlubí, že nová technologie bude schopná odbourat až 100 rozdílných druhů ruchů. Bude se jednat o bezdrátová sluchátka s 3D neckband designem z jednoho kusu plastu. A nadprůměrná by měla být i výdrž baterie, proto materiály dokonce udávají až 15 hodin, což by bylo opravdu skvělé.

Na trh se Oppo Enco Q1 dostanou s cenovkou 599 juanů (tedy v přepočtu asi 84 dolarů), což je sice v této kategorii nadprůměrná cena, ale firma si to díky své historii velmi kvalitních audio produktů prostě může dovolit. Sluchátka budou k dostání v oranžové, stříbrné nebo černé barvě a zákazníci by měli mít možnost si je začít objednávat hned od 10. září.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.