Nová generace telefonů Redmi už je tu a minulý týden jsme měli možnost vidět oficiální představení velmi očekávaných kousků Redmi Note 8 a Note 8 Pro. Jako vždy mají ambice, vybavení a cenu na totální ovládnutí nižší střední a v podstatě i střední třídy, takže se o prodejní čísla bát opravdu nemusí. Ale chystaným novinkám podle všeho ještě není konec, protože se na portálu certifikační autority ECC ( Eurasian Economic Commission ) objevil další kousek  s označením “M1908C3XG” a podle všeho by se mohlo jednat o levný Redmi 8A.

Této teorii nasvědčuje právě kódové označení modelu, protože řada čísel a znaků „M1908xxxx“ je shodná právě pro další kusy z nové generace telefonů Redmi. Logickou úvahou pak dojdeme právě k možnému Redmi 8A, protože ten je prozatím hlavním chybějícím telefonem z této linie. Samozřejmě je možné, že se může jednat i pro přeznačené modely pro některý ze světových trhů, ale osobně bych se přikláněl právě k Redmi 8A. Čínský výrobce určitě bude chtít kout železo dokud je žhavé, takže nedává smysl dlouho čekat s vydáním low-end modelu.

Na světlo světa už unikly také údajné specifikace Redmi 8A, i když z certifikace samotné toho příliš nevyčteme a nepotvrdíme. Zasvěcené kruhy prozatím hovoří o procesoru Snapdragon 439, 4 GB RAM, 64 GB vnitřní paměti, 5000 mAh kapacitě baterie a duálním zadním fotoaparátu. O tom toho konkrétně není moc známo a i když optimisté doufají v 64 Mpix senzor, tak bych nadšení asi lehce mírnil. Přece jen půjde o opravdu velmi levný telefon a někde se šetřit musí. Na prvních obrázcích je také k  vidění slušivá tmavě rudá barva telefonu, takže 8A bude určitě i pořádný fešák.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.