Po mnoha dohadech o tom, kdy bude uvedena řada telefonů Huawei Mate 30 je již oficiálně potvrzeno, že k uvedení dojde 19. září/septembra v Mnichově. Některé dřívější zprávy sice tvrdily, že by se tak mohlo stát už za pár dnů na veletrhu IFA 2019 v Berlíně, ale informace na oficiálním twitterovém účtu Huawei hovoří jasnou řečí.

Hlavním motivem teaseru je odkaz na kruhový modul zadního fotoaparátu jehož designu už někteří fanoušci začali přezdívat „Oreo“. V modulu budou uloženy čtyři snímače s optikou z dílem společnosti Leica. Dva ze senzorů by měly údajně mít rozlišení 40 MPix. Najdeme zde i širokoúhlý snímač a teleobjektiv s pětinásobným zoomem. Samozřejmě nebude chybět LED blesk a zřejmě ani ToF senzor. Přístroje budou osazeny procesorem Kirin 990 a 4000 mAh baterií s rychlým 55 W nabíjení a 25 W bezdrátovým nabíjením.

Potud je vše v pořádku. Je ovšem otázkou jak to bude s operačním systémem. Výrobce totiž nedostal plnou licenci pro používání systému Android a to by mohlo znamenat, že zde budou chybět některé aplikace a služby Google. Přestože bude oficiální představení řady Huawei Mate 30 probíhat v Evropě je pravděpodobné, že se bude prodávat jen na čínském trhu a prodeje na globálních trzích budou dočasně odloženy. Co se ceny týče, podle některých zvěstí by Pro verze měla přijít zhruba na 1099 dolarů. Ale je docela možné, že finální cenovka bude nižší.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.