Podle některých informací, které prosákly na síť přímo od zástupců podpory Google se spekulovalo, že distribuce nové verze operačního systému Android 10 začne 3. září/septembra. jako vždy by ji měly jako první dostat telefony Pixel. Dokonce se šířila i zpráva, že zároveň s Pixely ji dostanou i telefony OnePlus. Termín zahájení aktualizace by mohl být potvrzen díky kanadskému operátorovi Rogers.

Na stránkách operátora se objevil krátký příspěvek o zahájení aktualizace a seznam přístrojů, které ji dostanou právě 3. září/septembra. Příspěvek byl ale zanedlouho odstraněn, zřejmě proto, že Google se ještě k zahájení distribuce oficiálně nevyjádřil. Ale jak už to bývá, tipařům nic neuteče, takže screen shot seznamu je i nyní k vidění. Ovšem je pravděpodobné, že Google zahájí distribuci Android 10 skutečně už zítra. Aktualizace Android Pie totiž začala ve stejný den.

Podle seznamu by tedy zítra měly být aktualizovány všechny modely Google Pixel. Následně by, zatím jen teoreticky, aktualizaci mohl dostat OnePlus 7 Pro. Navíc je zde ještě jeden důvodů proč si myslet, že se aktualizace rozběhne zítra. Google totiž vydává aktualizace vždy první pondělí v měsíci zároveň s bezpečnostními záplatami. Ovšem dnes v Americe slaví Svátek práce, neboli Labor Day. A v takový den se prostě neaktualizuje. Z tohoto důvodu bude update  tedy uvolněn zítra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.