Po vydání telefonů Xiaomi Mi CC9 a Mi CC9e pro čínský trh se očekávalo, že v dohledné době budou uvedeny také jejich verze pro trhy globální. První z nich se objevil zhruba po měsíci jako Xiaomi Mi A3 s Android One. Ten byl vlastně přejmenovaným modelem Mi CC9e a přiznejme si, příliš velký zájem o něj nebyl. Čeká se tedy stále na globální Mi CC9. Ten by se mimo Čínu mohl prodávat pod obchodním názvem Xiaomi Mi 9 Lite.

Samozřejmě nic není potvrzeno, ale tohle info zveřejnil na svém twitterovém účtu známý tipař a šéfredaktor XDA Developers, Mishaal Rahman. Jde tedy o poměrně důvěryhodnou zprávu. Rahman totiž tvrdí, že ji nalezl v seznamu certifikovaných zařízení Android společnosti Google. Ze seznamu je zřejmé, že přístroj Xiaomi Mi CC9 má kódové označení „pyxis“. Jeho obchodní název je Xiaomi Mi 9 Lite. Bližší podrobnosti o parametrech telefonu známy nejsou, ale vzhledem k tomu že jde jen o přejmenování lze předpokládat, že budou shodné jako u Mi CC9.

A vlastně nejde ani o něco, co by překvapilo. Tato strategie společnosti Xiaomi se totiž pravidelně opakuje. Podobně tomu bylo i v případě Redmi K20 a K20 Pro, které se na globální trh dostaly s názvy Xiaomi Mi 9T a Mi 9T Pro. A vzhledem k tomu, že Mi 9 Lite je již na seznamu zařízení se systémem Android je dost pravděpodobné, že se jeho oficiální uvedení na globální trhy blíží. A zcela logicky tím naváže na loňského předchůdce Xiaomi Mi 8 Lite.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.