Značka TCL je v mobilním kruzích zavedeným dravcem a má pod palcem třeba slavné značky jako je BlackBerry nebo Alcatel. Díky tomu se v poslední době společnost neobtěžovala vydávat telefony pod vlastní hlavičkou, kromě levných modelů pro lehce rozvojové trhy, jako je například Brazílie. Podle posledních informací ale TCL plánuje odhalit velké věci na zářijovém veletrhu IFA 2019 v Berlíně. Ten odstartuje pro odbornou veřejnost už 5. září a od TCL bychom se měli dočkat nového telefonu pro globální trhy a několika zajímavých designových konceptů.

Mezi ty bude patřit i koncept ohebného displeje, který by měl využívat nový patentovaný systém TCL ButterflyHinge slibující výrazná vylepšení oproti minulé generaci DragonHinge. Ten byl představen na veletrhu MWC 2019 a dosud jsme neměli tu čest jej vidět v akci v reálném modelu tržního produktu. Tak třeba se ButterflyHinge povede lépe a firma nás na MWC 2020 překvapí. Ale při pohledu na těžkosti konkurenci s produkcí telefonů s ohebnými displeji se o tom dá úspěšně pochybovat. Další novinkou by pak mělo být zařízení slibující „100-palcový kinematografický zážitek díky gadgetu o velikosti slunečních brýlí“. Že by TCL pracovali na něčem podobném jako pohřbené Google Glass  ?

Podle šéfa globálního marketingu TCL Stefana Streita je firma jedním z tahounů odvětví výrobců displejů a v dohledné době se hodlá zaměřit právě na mobilní segment, kam chce přinést svoji „multimediální zkušenosti“. Ať už to znamená cokoliv. Samotná výroba telefonů pod hlavičkou TCL bude ve spolupráci se sesterskou společností CSOT a pro nový globální model si chlapci připravili design nazvaný „Dotch display“. Tento název by měl být složeninou slov „dot“ a „notch“, což ve výsledku napovídá s největší pravděpodobností některé z verzí moderního „průstřelu“ displeje. Tak budeme na novinky TCL na veletrhu IFA 2019 zvědaví.