Zhruba před rokem uvedla kalifornská společnost Fitbit chytré hodinky Fitbit Versa, které se staly hitem. V letošním roce na jaře je následovaly hned čtyři nové nostelnosti Fitbit Versa Lite Edition, Fitbit Inspire HR, Fitbit Inspire a Fitbit Ace 2. Včera byly představeny nové chytré hodinky z populární řady Versa – Fitbit Versa 2.

Ty nabídnou precizně zpracované pouzdro vhodné i pro plavání. Novinkou je zabudovaný mikrofon, který umožní převádět mluvené slovo na text a usnadní tak odpovídání na příchozí zprávy. Uživatelé se také mohou nově těšit na hudební aplikaci Spotify. Novinkou je i bezkontaktní placení hodinkami přes Fitbit Pay. Ten zajistí možnost jednoduchého placení bez potřeby mít u sebe peněženku nebo mobilní telefon. Momentálně lze v České republice platit přes Fitbit Pay u Moneta Money Bank, Komerční banky či mBank. Obyvatelé Slovenska mohou využít Fitbit Pay v síti 365.bank a Poštové banky.

Nejnovější funkce pro lepší spánek pomohou uživatelům nejen lépe porozumět svému spánku, ale pomohou jej také zlepšit. Mezi tyto funkce patří Sleep Score, Chytré buzení, Sleep Mode a Estimated Oxygen Variation graf. Fitbit Versa 2 také umožní automatické zaznamenávání aktivity, nepřetržité monitorování srdečního tepu a mají přes 15 režimů pro cvičení. Dále také připojení k GPS telefonu a vodotěsnost do 50 metrů. Nechybí ani notifikace z telefonu. Uživatelé mobilních telefonů s operačním systémem Android se mohou těšit na odpovědi pomocí převodu mluveného slova na text. Navíc je zde nabídka téměř 3000 aplikací a motivů ciferníku pro dokonalou personalizaci hodinek.

Hodinky nabídnou v porovnání se svým předchůdcem rychlejší procesor s lepším výkonem a plynulejší odezvu systému. Zvětšený AMOLED displej poskytne vynikající čitelnost na přímém slunci. Nově obrazovka přináší funkci always-on displayi s více než dvoudenní výdrží na jedno nabití. Je tak mnohem snazší sledovat své statistiky během oblíbených aktivit.

Fitbit Versa 2 lze předobjednat už nyní na stránkách Fitbit.com a u vybraných prodejců za cenu 199,95 euro v barevném provedení Black With a Carbon Case, Petal With a Copper Rose Aluminium Case nebo Stone With a Mist Gray Case. Fitbit Versa 2 Special Edition budou dostupné za doporučenou cenu 229,95 euro v barevném provedení Navy and Pink With a Copper Rose Aluminum Case nebo Smoke With a Mist Grey Case. České ceny budou oznámeny později. Dostupnost v českých a slovenských obchodech se očekává na přelomu září a října.