Ohodnoťte článek

Přestože v segmentu tabletů už není tak živo jako kdysi, přidala společnost Huawei do svého portfolia další tablet s názvem Huawei MediaPad M6 Turbo. Přístroj byl uveden na oficiálním Weibo účtu společnosti včera a dnes začínají jeho předběžné objednávky. Za tímto účelem je tablet zalistován na stránkách VMall.com a JD.com. Zde také můžeme najít hlavní parametry a obrázky zařízení.

Huawei MediaPad M6 Turbo je nabízen ve dvou barevných variantách, a to Phantom Blue a Phantom Red. Design zadního panelu tak trochu připomíná vzhled telefonu Honor 9X a je zde uložena kamera s LED bleskem. Na obrázcích je také vidět, že na pravé hraně tabletu jsou tři tlačítka. Kromě kolébky hlasitosti a tlačítka pro zapnutí a vypnutí je to i tlačítko Turbo. Tím lze zapnout funkce pro hraní her jako je Game Space a další.

Hlavní parametry

Displej tabletu má úhlopříčku 8,4 palce s rozlišením 2560×1600 pixelů. Jako procesor byl použit Kirin 980 spárovaný se 6 GB RAM a 128 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit. Jako GPU zde figuruje Mali-G76 s taktem 720 MHz. Zadní fotoaparát je mono s 13 MPix snímačem a světelností f/1.8. Přední 8 MPix kamera může sloužit i pro video hovory. Reproduktory MediaPad M6 Turbo jsou stereofonní s podporou Dolby Atmos a Dolby Vision. Operačním systémem je Android Pie s nadstavbou EMUI 9.1.

Vzhledem k tomu, že je přístroj určen i pro hraní her najdeme zde také kapalinové chlazení, které účinně snižuje teplotu GPU až o 5°C. Baterie má kapacitu 6100 mAh, ale chybí podpora rychlého nabíjení. Nabití na 100% tak trvá více než dvě hodiny. Tablet by měl na jedno nabití vydržet až 12,5 hodin přehrávání videa a zhruba 7 hodin hraní her podle jejich náročnosti. MediaPad M6 Turbo bude nabízen ve dvou verzích. Za verzi s Wi-Fi zaplatíte 2699 jüanů (377 dolarů) a za verzi s 4G LTE je to 2999 jüanů (419 dolarů). Zatím chybí informace o tom, zda se tablet dostane i na trhy mimo Čínu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.