Společnost Huami, která stojí za výrobou chytrých hodinek spadajících do ekosystému Xiaomi, začátkem roku tvrdila, že letos uvede na trh 10 nových modelů. A její tvrzení se pomalu začíná naplňovat. Představeny již byly hodinky Amazfit Bip Lite, Amazfit Verge Lite, Amazfit GTR, Amazfit Verge 2 a Amazfit Health Watch. Oficiálního představení se nyní dočkaly také modely Amazfit GTS a Amazfit Sports Watch 3. A právě na posledně jmenované se teď podíváme podrobněji.

Tyto sportovní hodinky mají barevný kruhový displej JDI s úhlopříčkou 1,34 palce a rozlišením 320×320 pixelů. Výrobce tvrdí, že je navržen speciálně pro venkovní sporty s tím, že sám reaguje na intenzitu světla. Ciferník Amazfit Sports Watch 3 je pokryt sklem Gorilla Glass 3. Rám hodinek je z nerezové oceli 316L, řemínek je vyroben ze silikonu. To vše najdeme u verze Standard. Elite verze má rám titanový, ciferník chrání safírové sklo a řemínek je z odolné pryže.

Sportovní hodinky Amazfit jsou vybaveny dvěma procesory a dvěma operačními systémy. Důvodem této kombinace je využití chronometru jak pro aktivní sportování, tak i pro běžné nošení. Při přepínání mezi oběma systéme dochází k minimální prodlevě. Čipsety doplňuje 512 MB paměti LPDDR3 RAM a 4 GB úložiště eMMC. Obě verze hodinek mají čtyři fyzická tlačítka pro ovládání, a to pro chvíli kdy nechceme nebo nemůžeme používat dotykový displej.

V profesionálním sportovním systému najdeme 19 sportovních režimů pro běh, chůzi, jízdu na koni, plavání v bazénu. Dále jsou tu také režimy pro outdoorové sporty jako je horolezectví, turistika, triatlon a nebo i lyžování. V tomto sportovním systému vydrží 300 mAh baterie pracovat až 7 dní. V systému pro běžné nošení pak až 14 dní. V systému běžného nošení najdeme klasické funkce jako je monitoring tepu, různé notifikace, NFC platby a další. K dispozici je také několik kombinací satelitních systémů pro navigaci. Jde o GPS+Beidou, GPS+Glonass a GPS+Galileo. Co se ceny týče, půjdou hodinky Amazfit Sports Watch 3 ve verzi Standard do prodeje za 1299 jüanů (181 dolarů) a verze Elite bude stát 1699 jüanů (237 dolarů).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.