Robotické vysavače se už zabydlely i v našich domácnostech a zejména ve větších domech se může jednat o velmi vítané pomocníky. Mezi velkým množstvím robotických vysavačů dostupných čínských značek se svojí kvalitou určitě vymykají robotické vysavače značky Xiaomi. Mezi vysavače s velmi dobrým poměrem cena/výkon patří například Xiaomi VIOMI V2. Ten je aktuálně v nabídce evropského skladu Geekbuying. Cena bude ještě zajímavější při použití slevového kupónu, který tu pro vás máme přichystaný.

Vysavač Xiaomi VIOMI V2 má asi všechny funkce, které si u podobného robota dovedeme představit, Takže sám vysaje a vzápětí i vytře podlahu, automaticky se vyhne překážkám a sám si pak najde dobíjecí stanici v případě potřeby. Hlavní vychytávkou je však laserový senzor LDS. V praxi to znamená, že tento senzor mapuje místnost, následně je pomocí algoritmu SLAM vytvořena trasa čištění, po které se vysavač pohybuje při úklidu podlahy. Díky této mapě robot automaticky detekuje překážky s větší přesností.

Tento vysavač má také velkou nádržku na vodu s objemem 560 ml a vylepšený sací výkon, který dosahuje až 2100 Pa. Robot dokáže překonat překážky vysoké až 2 centimetry. Baterie vysavače má kapacitu 3200 mAh s výdrží až 2,5 hodiny, kdy se sám následně vrátí na dobíjecí základnu. Tři režimy čištění lze ovládat pomocí aplikace Mi Home v telefonu. V telefonu můžeme také naprogramovat postup úklidu jednotlivých místností. Xiaomi VIOMI V2 robotický vysavač můžete momentálně zakoupit v evropském skladu Geekbuying za 319,35 euro. Musíte ovšem použít slevový kupón ve tvaru 3DCV2L4N, se kterým se na tuto cenu dostanete.