Na twitterovém účtu poměrně známého indického tipaře Mukula Sharmy se objevil promo plakát s obrázkem chystaného telefonu Huawei Mate 30 Pro. Z plakátu se sice nedozvíme nic moc zásadního, ale vzhledem k tomu, že se dosud jen spekulovalo o hlavním fotoaparátu se čtyřmi snímači v kruhovém modulu, mohl by je tento „únik“ potvrdit. Dále by měl být potvrzen i široký výřez nad displejem, kde by mělo být uloženo hned několik senzorů pro 3D odemykání přístroje skenem obličeje.

Podle obrázku by měl mít Huawei Mate 30 Pro k hranám zakřivený jak čelní panel, tak i zadní. Vypadá to docela efektně hlavně na zadním panelu, kde je uložen poměrně robustní modul fotoaparátu. Jak již bylo řečeno, modul je kruhový a LED blesk je uložen nalevo od něj. A jak by tedy mohly vypadat samotné snímače zadní kamery? Jednoznačně budou opět pocházet z dílen Leica. Je také velmi pravděpodobné, že jeden ze senzorů bude širokoúhlý a další pak bude fungovat jako teleobjektiv s pětinásobným zoomem. Čtvrtý snímač bude patrně ToF.

Kromě toho lze také z teaseru zjistit, že telefon bude osazen procesorem Kirin 990. Tento čipset bude debutovat už za pár dnů, konkrétně 6. září/septembra na veletrhu IFA v Berlíně. Telefonům řady Mate 30 by neměla chybět ani podpora rychlého nabíjení s výkonem 40 W. Bezdrátové nabíjení bude mít výkon 27 W. Oficiálního představení nové řady bychom se měli dočkat 19. září/septembra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.