Letos na jaře byla potvrzena partnerská smlouva mezi společnostmi Meitu a Xiaomi. Ta spočívá v tom, že společnost Xiaomi bude vyrábět a prodávat přístroje pod značkou Meitu by Xiaomi. Jistě si vzpomenete, že takovou první vlaštovkou ze společné díly Xiaomi a Meitu byl telefon Xiaomi CC9 Meitu Edition. Tento telefon využívá speciální fotografické filtry Meitu a také několik AI funkcí.

Z technického hlediska však Xiaomi CC9 Meitu Edition nebyl Meitu telefonem, ale pouze doplnil klasickou Xiaomi řadu CC9. Především zde chyběl pověstný Meitu design. Po pravdě řečeno ani vychytané fotografické funkce a filtry nezabránily tomu, aby telefone nezapadl mezi ty, o kterých se nadšeně hovoří jen krátkou chvíli. Ovšem dost možná se dočkáme dalšího přístroje Meitu by Xiaomi. V Číně má totiž značka poměrně dost fanoušků, hlavně mezi něžným pohlavím, kterému byly svým designem tyto telefony šity přímo na míru. A fanynky se nedočkavě dožadují dalších telefonů s „holčičím“ vzhledem a vyšperkovanou selfie kamerou.

Dobrou zprávu pro ně a dost možná nejen pro ně přinesl na nedávné tiskovce generální ředitel Meitu, Mi Xinhong. Ten potvrdil, že opravdový model Meitu se vším, co k tomu patří bude uveden v příštím roce. Sdělil také několik podrobností o chystaném přístroji. Telefon bude vyvíjen a prodáván společností Xiaomi. Je totiž potřeba dodržet podmínky partnerské smlouvy. Bude zároveň prvním přístrojem ze zbrusu nové produktové řady. Tyto informace potvrdil i CEO Xiaomi, Lei jun. Parametry zatím zůstávají v utajení a je předčasné o nich i spekulovat. Ovšem je pravděpodobné, že tento model nabídne slušnou foto výbavu a inovované fotografické funkce.