Pro mnoho motoristů jsou už DVR auto kamery v podstatě základním příslušenstvím jejich ocelového miláčka. Mohou pomoci při objasnění dopravní nehody jiných účastníků nebo jako důkaz pro vás, pokud jste sám účastníkem nehody. Na trhu najdeme auto kamery různých značek za různé ceny. Ani společnost Xiaomi v tomto segmentu produktů nezaostává a na svém kontě má už několik dash kamer. Jednou z nich je například i Xiaomi Mijia 1s kamera do auta, která se mimo jiné vyznačuje i dobrým poměrem cena/výkon. Nyní je také v nabídce e-shopu Cafago.

Xiaomi Mijia 1s kamera může nabídnout senzor Sony IMX307 se světelností f/1.8. Ten je schopen záznamu v 1080p a slouží také jako širokoúhlý objektiv se záběrem až 140 stupňů. Má i podporu kodeku H.264, nočního vidění s redukcí šumu. 3 palcový IPS displej má rozlišení 640×360 pixelů. Baterie má kapacitu 470 mAh. Kameru lze spárovat s telefonem přes Wi-Fi a v aplikaci Mi Home můžete sledovat veškeré dění v reálném čase.

Xiaomi Mijia 1s kameru do auta využijete také jako pomocníka při parkování. Její rozměry jsou 8,75×5,3×1,8 centimetrů, bude tedy zabírat minimum prostoru na předním skle. Xiaomi kamera je kompatibilní jak se systémem Android 4.4 a vyšším, tak i s iOS 8.0 a vyšším. A jak již bylo řečeno, při pořízení této kamery nemusíte sahat nijak hluboko do kapsy. Na e-shopu Cafago je totiž aktuálně v bleskovém prodeji nabízena za přijatelných 35,52 euro. Tato cena je však limitována počtem nabízených kusů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.