Telefony řady Honor 20 byly koncem května/mája oficiálně představeny, ale mnozí z fanoušků značky byli tak trochu na vážkách, jak to s nimi do budoucna dopadne. Na společnost Huawei byly v té době totiž uvaleny sankce amerického Ministerstva obchodu a hrozilo, že výrobce dostane stopku v používání operačního systému Android. Vše se následně celkem uklidnilo a v přípravách by měla být i verze Honor 20S.

Informace o tomto modelu jsou však jen na bázi spekulací, které se postupně objevují na čínské síti. Podle nich by měl mít Honor 20S displej s úhlopříčkou 6 palců. Narozdíl od Honor 20 a 20 Pro by zde měl být použit procesor Kirin 810 s GPU Mali-G52. Někteří z čínských tipařů tvrdí, že by čipset mělo doplnit 8 GB RAM a 128 GB nebo 256 GB interního úložiště. Operačním systémem by měl být Android 10.

Také se spekuluje o tom, že kapacita baterie by měla dosáhnout na 4000 mAh a měla by mít podporu rychlého 20 W nabíjení. Kromě těchto několika rozdílů by měl mít chystaný telefon většinu funkcí, které najdeme i u Honor 20 a 20 Pro. Jde tedy o přední selfie kameru se snímačem 32 MPix. Zadní fotoaparát by měl čtyři snímače, přičemž jeden z nich by měl mít rozlišení 48 MPix. Další senzory by měly mít 16 MPix a dvakrát 2 MPix. Neměla by chybět ani podpora AI funkcí. Ovšem tyto informace nejsou potvrzeny a pocházejí od čínských tipařů, takže realita by se nakonec mohla lišit. Navíc Honor drží podrobnosti o tomto telefonu pod pokličkou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.